افزایش فروش آنلاین با ۱۰+۱۰ تکنیک فوق العاده

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
افزایش فروش آنلاین با 10 تکنیک فوق العاده

افزایش فروش آنلاین با ۱۰ تکنیک فوق العاده

تمامی کسب و کارها به دنبال افزایش فروش هستند. در واقع فروش ضامن بقای هر کسب وکاری می باشد. با توجه به گسترش فضای مجازی، کسب و کارها دیگر مانند گذشته تنها به حضور فیزیکی اکتفا نمی کنند و در دنیای مجازی هم به دنبال فروش محصولات و کالاهای خود هستند. امروزه اکثر کسب وکارها با توجه به مزیت هایی که در فروش آنلاین محصولات و خدمات وجود دارد به سمت فروش آنلاین رفته اند. برای ماندگاری در این فضای رقابتی و پایدار ماندن گردش مالی کسب و کارها که امری ضروری برای کسب و کارها می باشد، نیازمند استفاده از روش هایی می باشد تا به سودی پایدار دست یابید. در این مقاله به بیان راهکارهایی برای افزوش فروش آنلاین پرداختیم.

فروش آنلاین چیست؟

قبل از آنکه به بیان راهکارهای افزایش فروش آنلاین بپردازیم، لازم است تا با فروش آنلاین آشنا شویم.

 فروش آنلاین عبارت است، فروش محصولات، کالاها و خدمات کسب وکار در بستر اینترنت.

فروش آنلاین می تواند از طریق وبسایت، شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و… اتفاق بیافتد. در مقاله ((سایت یا اینستاگرام؟ کدام برای کسب و کار ما مناسب است)) به بیان دلایل اهمیت فعالیت در هردو را بیان نمودیم.

پیش بینی می شود تا در آینده ای نزدیک فروش آنلاین، از فروش فیزیکی کالا و خدمات پیشی بگیرد. در حال حاضر هم اکثر فروش ها در بستر اینترنت انجام می گیرد. با توجه به توضیحات داده شده باید فعالیت در این فضا را جدی گرفت و برای داشتن فروش بهتر حتما با برنامه ریزی و استفاده از تکنیک و راهکارهایی برای افزایش فروش آنلاین اقدام نمود. اما باید در نظر داشته باشید استفاده از این راهکارها و تکنیک ها منوط به ارائه محصولات یا خدمات با کیفیت می باشد تا مشتری از خرید خود راضی باشد و دوباره قصد خرید از شما را داشته باشد و مشتری قبلی مشتریان جدیدی را وارد سایت شما کند.  همچنین اکثر کسب و کارها برای داشتن وبسایت هزینه هایی را انجام داده اند ولی هنوز به فروش دلخواه خود نرسیده اند. اگر درباره فروش آنلاین اطلاعات کافی ندارید حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با دانستن این راهکارها فروش انلاین خود را افزایش دهید.

افزایش فروش آنلاین با 10 تکنیک فوق العاده

تکنیک ها و راهکارهایی برای افزایش فروش آنلاین

در ادامه به بیان راهکارهایی برای فروش بیشتر آنلاین می پردازیم. این روش ها بصورت عمومی بوده و شما نیز برای فروش بیشتر باید به ارتقا کیفیت و خدمات خود به عنوان عامل اصلی فروش بیشتر بپردازید.

۱- شناسایی پرسونای مخاطب

بطور کلی در فروش محصولات، مخاطبان جزو زنجیره اصلی فروش می باشد. تا زمانی که شما درک درستی از نیازهای مخاطبان خود نداشته باشید، فروش محصولات بی معنی است. شما هرچقدر مخاطبان خود را بهتر بشناسید و نیازهای واقعی آنها درک نمایید، به فروش بیشتر خود کمک کرده اید.

اولین قدم در تعیین استراتژی فروش آنلاین، شناخت پرسونای مخاطب است. زمانی تکنیک های فروش جواب می دهد که شما به درک کاملی از نیازهای مخاطب رسیده باشید.

در فروش محصولات به صورت فیزیکی شما با استفاده از ارتباط با مشتریان و مخاطبان خود به راحتی می توانید نیازها و سلیقه های آنها را متوجه شوید. ولی اگر قصد راه اندازی فروشگاه آنلاین را دارید، به علت عدم ارتباط مستقیم با مخاطبان، کار سخت تری را نسبت به فروش فیزیکی در پیش دارید.

ولی نگران نباشید! شما با پاسخ دادن به این چند سال می توانید تا حدودی به جواب موردنیازر خود برسید:

 • مخاطبان فروشگاه شما چه کسانی هستند؟
 • خدمات و محصولات شما چه ویژگی هایی دارد؟
 • آیا محصولات و خدمات شما مرتبط با جنسیت خاصی است؟
 • بازه سنی مخاطبان فروشگاه شما چه کسانی هستند؟
 • چگونه مخاطبان شما با استفاده از خدمات و محصولات شما نیازهای خود را برطرف می کنند؟
 • چگونه می توانید به مخاطبان و مشتریان محصولات خود دسترسی پیدا کنید؟

به طور مثال اگر شما در حوزه پوشاک فروشگاه آنلاین دارید، باید اول مشخص کنید مخاطبان شما آقایان هستند یا خانم ها؟ مشتریان شمادر چه بازه سنی هستند؟ قصد فروش پوشاک مجلسی دارید یا راحتی؟ محصولات شما نسبت به دیگران چه رنج قیمتی دارد؟ آیا قصد فعالیت در شبکه های اجتماعی دارید؟

با توجه به پاسخ سوالات شما می توانید راحتتر به نیاز و سلیقه مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

۲- سئو سایت های فروشگاهی

اگر شما دارای یک سایت فروشگاهی هستید، یکی از روش هایی که سبب افزایش فروش آنلاین محصولات شما می شود، سرمایه گذاری روی سئوی سایت شما می باشد. از آنجاییکه روزانه صد تا میلیون ها جستجو در موتورهای جستجو اتفاق می افتد و درصدی از این جستجوها منجر به خرید محصولات می شود پس شما نیاز دارید تا در نتایج گوگل دیده شوید. طراحی سایت باید به گونه ای باشد تا از نظر موتورهای جستجو بهینه و مناسب باشد. در مقاله ((چطور رتبه یک گوگل شویم؟)) به بیان راهکارهایی در این زمینه پرداختیم.

۳- آسان تر کردن روند خرید و پرداخت

گاهی به علت پیچیده بودن فرایند خرید آنلاین، مشتریان از ادامه خرید و پرداخت صرف نظر می کنند. اکثر کاربران تمایلی به ثبت نام در سایت ها برای خرید ندارند. شما می توانید بدون آنکه کاربر مجبور به ثبت نام در سایت شما دشته باشد تنها با ثبت اطلاعات لازم برای خرید محصولات، مانع از رها سازی سبد خرید مشتریان خود شوید.

 اقداماتی نظیر درخواست اطلاعات بی مورد مانند زمانی که شما فروشگاه مجازی فایل دارید و هنگام فروش فایل، درخواست ثبت آدرس را از مشتریان می کنید یا از اقدامات پیچیده در هنگام پرداخت استفاده می کنید. این موارد باعث عقب نشینی مشتریان شما از ادامه خرید می شود. مشتریان تمایل دارند تا یک خرید آسان را تجربه کنند و شما هرچه بتوانید زمان ثبت اطلاعات و پرداخت را کاهش دهید در واقع به فروش خود کمک کردید. همچنین شما می توانید با تعیین روش های متنوع پرداخت باعث ماندگاری مخاطبان در سایت خود شوید. روش هایی نطیر فروش از طریق درگاه های بانکی، پرداخت در محل که سبب اطمینان بیشتر در مخاطبان شما می شود، پرداخت قسطی و…

افزایش فروش آنلاین با 10 تکنیک فوق العاده

۴- نمایش نظرات مشتریان:

یکی دیگر از مواردی که سبب اعتماد مشتریان به محصولات وبسایت شما می شود، استفاده از نظرات مشتریان برای  محصولات فروشگاهتان می باشد. درصد بالایی از مشتریان با توجه به نظرات مشتریان قبلی که از محصولات یا خدمات شما استفاده کرده اند، اقدام به خرید محصول می کنند. شما به عنوان مدیر یک کسب و کار باید قسمت نظرات مشتریان را فعال نمایید تا مشتریانی که خریدار محصولات شما بوده اند یا از خدمات شما استفاده کرده اند بتوانند، نظرات خود را ثبت نمایند. به طور مثال در دیجی کالا اکثر خریداران بعد از خرید خود به ثبت نظرات مثبت یا منفی درباره محصول خریداری شده می پردازند و مشتریان جدید با توجه به نقطه نظرات و بازخوردهای ثبت شده به فروشگاه و محصولات شما اعتماد کرده و خرید های خود را ثبت می کنند.

۵- استفاده از قیف فروش

انسانها به طور طبیعی از کسانی که قصد فروش محصولات خود را به زور دارند فراری هستند. شما باید در مرحله اول به مخاطبان خود اطلاعات کافی درباره محصولات خود بدهید و در واقع در آنها احساس نیاز ایجاد نمایید تا مشتری ترغیب به خرید محصول شما شود.

استراتژی قیف فروش یک مدل بازاریابی می باشد که مسیر خرید مشتریان را به شما نمایش می دهد تا با ایجاد نیاز در مشتری، باعث ترغیب آنها به خرید از شما شود.

این قیف شامل ۴ مرحله می باشد:

 • آگاه سازی مخاطب: شما در این مرحله باید اطلاعاتی درباره محصول یا خدمات خود به مخاطبان بدهید بدون انکه آنها را مستقیم به خرید از شما مجبور نمایید. در این مرحله همچنین باید بتوانید رفتار مخاطب را ارزیابی کنید.
 • ایجاد علاقه: در این مرحله باید باعث جلب توجه مخاطب برای فروش محصولات خود شوید.
 • در مرحله بعدی شما باید کاری کنید تا مشتری قصد خرید از شما را داشته باشد. روش هایی نطیر دادن تخفیف یا روش های تشویقی دیگر
 • اقدام به خرید

۶- داشتن پشتیبانی آنلاین

یکی دیگر از اقداماتی که باعث جلب اعتماد بیشتر مخاطبان و در نتیجه فروش بیشتر محصولات شما می شود، داشتن پشتیبانی قوی آنلاین شما می باشد. گاهی مشتریانی که وارد سایت شما می شوند تنها قصد پرسیدن سوال درباره محصول شما را داشته باشند ولی با پاسخگویی قوی شما، آنها را ترغیب به محصولاتتان می کنید. فعال بودن چت آنلاین باعث حس اطمینان بیشتر به مخاطبان شما می شود و خرید راحتتری را انجام می دهند. زیرا در صورت برخوردن به مشکل در فرایند خرید سریعا از طریق چت آنلاین با شما ارتباط برقرار می کنند.

۷- اعتماد کاربران را جلب نمایید:

یکی از مشکلات خریدهای آنلاین، نگرانی مشتریان از پرداخت های اینترنتی می باشد که ممکن است تا خرید خود را نیمه کاره رها کنند. این وظیفه شما است تا حس اطمینان را به مشتریان خود منتقل نمایید تا خرید ایمنی را تجربه نمایند. یک از راههای حس اطمینان به مشتریان، نشان دادن شرایط برگردادن پول آنها است. با این کار شما به مخاطب القا می کنید که درصورت مشکل در محصول خریداری شده، هزینه ای که بابت خرید از سایت شما کرده اند به هدر نرفته و بازگردانده خواهد شد.

راه دیگری که شما می توانید باعث جلب اعتماد مشتریان شوید، با نشان دادن یک یا چند نشان می توانید حس خرید ایمن را به مشتریان خود منتقل نمایید. یکی از این نشان ها نماد اعتماد الکترونیکی یا (اینماد) می باشد یا لوگوی بانکی که درگاه پرداخت آن را تهیه نموده اید، تاثیر به سزایی در اطمینان دادن به مشتریان برای خرید ایمن می دهد. همچنین اگر کسب و کار شما دارای نمادها یا گواهینامه های حرفه ای است بهتر است تا آنها را در صفحه اول سایت خود نمایش دهید. در مقاله ((مجوزهای لازم برای کسب و کارهای اینترنتی)) بطور کامل به این موضوع پرداختیم.

مجوزهای لازم برای کسب و کارهای اینترنتی

۸- در نظر گرفتن کمپین های تخفیفی

از تکنیک های موثر در افزایش فروش آنلاین، راه اندازی کمپین های تخفیفی می باشد. هزینه جذب مشتری حداقل ۳ برابر هزینه برای ماندگاری مشتریان قبلی شما است. شما می توانید با دادن تخفیفات ویژه به مشتریان قبلی خود حس رضایت را در آنها تقویت نمایید. همچنین با راه اندازی کمپین های تخفیفی یا تشویقی به مناسبت های گوناگون مشتریان جدیدی را جذب نمایید. همچنین شما می توانید با دادن پیشنهادهای جذاب باعث ترغیب مخاطبان به خرید از سایت شما شود. یکی از این موارد دادن اشانتیون به مشتریان است که آنها را به خرید از شما ترغیب می نماید.

۹- تبلیغات

فروش اینترنتی هم مانند هر کار دیگری نیاز به تبلیغات دارد. برعکس تفکری که در غالب افراد وجود دارد، تبلیغات انجام تبلیغات و صرف هزینه برای آن یک کار بیخود نیست، بلکه برعکس انجام تبلیغات گاهی از نان شب هم برای کسب و کارها واجب می باشد. البته باید از تبلیغات هوشمند برای معرفی کسب و کار و یا محصولات خود استفاده نمایید تا باعث هدر رفت منابع و هزینه ها نشود. تبلیغات انواع گوناگونی دارد از تبلیغات محیطی گرفته تا تبلیغات مجازی نظیر ایمیل مارکتینگ یا تبلیغات گوگل. تبلیغات باعث آشنایی بیشتر افراد با محصولات و خدمات شما می شود.

۱۰- استفاده از شبکه های اجتماعی

از روش های موثر در افزایش فروش آنلاین و اینترنتی، استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد. از آنجاییکه امروزه کار با شبکه های اجتماعی جزوی از  برنامه های روتین افراد شده است، پس شما نیز باید از این فضا بصورت هوشمند استفاده نمایید. شما با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید تعامل بیشتری را با مخاطب برقرار نمایید. بهتر است اگر فروشگاه اینترنتی دارید با ایجاد صفحات در اینستاگرام به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید. همچنین می توانید در تلگرام هم با ایجاد کانال از این فضا هم استفاده نمایید.

تبلیغات

در بالا سعی کردیم تا راهکارهایی که در دنیای دیجیتال مارکتینگ برای افزایش فروش آنلاین فروشگاه های اینترنتی صورت می گیرد را بیان نماییم. اما با کمی خلاقیت می توان روش های دیگری را با توجه به شرایط تست کرد تا به فروش بیشتر دست یافت.

همچنین می توان از راهکارهای زیر را نیز انجام داد تا به فروش بیشتر شما کمک نماید:

 • تا حد امکان سعی نمایید هزینه ارسال محصولات رایگان باشد. می توانید از روش خرید بیشتر، ارسال رایگان استفاده نماید.
 • ارائه کدهای تخفیفی به مناسب های گوناگون
 • نمایش پر فروشترین محصولاتتان در صفحه اول سایت
 • استفاده از تصاویر با کیفیت از محصولات یا ساخت کلیپ های ویدیویی
 • طراحی سایت ریسپانسیو تا مشتریانی که قصد خرید از طریق موبایل را دراند بتوانند به راحتی خرید نمایید.
 • برندسازی و هویت بخشی به کسب و کارتان از طریق طراحی لوگو و…
 • استفاده از بازاریابی ایمیلی
 • استفاده از پاپ آپ های هوشمند
 • در صورت داشتن وبسایت استفاده از قابلیت جستجو و فیلتر کردن محصولات

جمع بندی:

ما در مقاله افزایش فروش آنلاین با ۱۰ تکنیک فوق العاده سعی کردیم تا با توجه به فضای رقابتی که برای فروش محصولات یا خدمات وجود دارد، شما را با تکنیک ها و استراتژی هایی که باعث افزایش فروش آنلاین و اینترنتی شما می شود، آشنا نماییم. اما باید توجه داشته باشید لازمه فروش اینترنتی اعتمادسازی بین مخاطبان است، پس تا می توانید با انجام روش هایی که در بالا اشاره شد یعی به جلب اعتماد مشتری و در مرحله بعد ترغیب به خرید اینترنتی از شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *