بهینه سازی تصاویر سایت وردپرس

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بهینه سازی تصاویر سایت وردپرس
  • admin
  • شهریور 29, 1400
  • بدون دیدگاه

بهینه سازی تصاویر سایت ورپرس

بالا بودن سرعت سایت های وردپرسی از چند جنبه دارای اهمیت و قابل بررسی می باشد.

اول اینکه هرچقدر سرعت سایت بیشتر باشد، تجربه کاربری بهتر بوده و در نتیجه ماندگاری کاربران در سایت شما بیشتر می شود.

دوم اینکه براساس معیارهایی که گوگل برای کسب رتبه های برتر اعلام کرده است، بالا بودن سرعت وبسایت شما دارای اهمیت بالایی می باشد.

یکی از راه های افزایش سرعت وبسایت ها، فشرده سازی تصاویر می باشد. در سایت های وردپرسی با استفاده از افزونه های بهینه ساز تصاویر می توان به این مهم دست یافت. در این مقاله به معرفی برترین افزونه یا پلاگین هایی که در این زمینه وجود دارد می پردازیم.

اهمیت استفاده از افزون های بهینه ساز وردپرس

همانطور که در مقاله افزایش سرعت سایت های وردپرسی اشاره شد راه های بسیاری برای بالا بردن سرعت لودینگ سایت شما وجود دارد. یکی از این راه ها بهینه سازی یا فشرده سازی تصاویر وبسایت شما می باشد. بهینه سازی تصاویر وردپرس بوسیله افزونه های بهینه ساز وردپرس به شما این امکان را می دهد تا تصاویر وب سایت خود را از نظر عملکرد بهبود بخشید.

وجود تصاویر مختلف در وبسایت شما باعث بر جذابیت سایت شما افزوده و باعث ایجاد حس بهتری بر مخاطب می شود. در نتیجه تعداد بازدیدگنندگان وبسایت شما افزایش پیدا می کند.

همیشه اندازه تصاویر استفاده شده در وبسایت ها بزرگتر از متن های استفاده شده در سایت می باشد.

 اگر دقت کرده باشید حجم تصاویر از چندصد کیلو بایت تا چند مگابایت می باشد در نتیجه سرعت بارگذاری آنها کمتر بوده و نیاز به صرف زمان بیشتری نسبت به بارگذاری متن می باشد. حال اگر شما دارای وبسایت های عکاسی یا سایت هایی هستید که نمونه کار خود را بصورت تصویر در آن قرار می دهید و تعداد زیادی تصویر به کار رفته است، سرعت بارگذاری سایت شما به مراتب کمتر از دیگر سایت ها می باشد.

در مقاله افزایش سرعت سایت های وردپرسی اشاره کردیم که استفاده از افزونه های کش باعث می شود تا زمانی که کاربران برای بار دوم وارد سایت شما می شود از کش سیستم خود برای بارگذاری سایت شما استفاده نمایند.

یا با فعال کردن بارگذاری تنبل می توان تا حدودی سرعت سایت شما را بالا برد. ولی زمانی که از تعداد تصاویر بالایی در سایت خود استفاده می نمایید، استفاده از این افزونه ها نمی تواند کمک شایانی به شما نماید.

بهترین روش در بهینه سازی تصاویری که در سایت خود استفاده می کنید این است که قبل از قرار دادن این تصاویر در سایت خود از فوتوشاپ یا سایت هایی که در زمینه فشرده سازی تصاویر وجود داردف استفاده نمایید.

از جمله این سایت ها که می توانید در زمینه فشرده سازی تصاویر استفاده کنید، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • Imagecompressor
  • Tiny PNG
  • Compressnow
  • Squoosh
  • Compressor
  • imagesmaller

دومین روش برای مدیران وبسایت هایی که توانایی یا دسترسی به این نرم افزارها یا سایت ها ندارند استفاده از افزونه های تخصصی در زمینه فشرده سازی تصاویر می باشد.

در ادامه به معرفی چند افزونه معروف و کاربردی در زمینه فشرده سازی تصاویر می پردازیم.

wp smushit

بهینه سازی تصاویر سایت وردپرس با افزونه wp smushit

افزونه wp smushit جزو یکی از بهترین و قدیمی ترین افزونه های فشرده سازی تصاویر می باشد. این افزونه می تواند علاوه بر اینکه تصاویر آپلود شده را فشرده سازی نماید، تصاویر آپلود شده قبلی را نیز فشرده و بهینه نمایند. این افزونه بر کیفیت عکس تاثیر نگذاشته و حجم تصاویر سایت را به حد مطلوبی می رساند.

این افزونه در دو نسخه رایگان و پولی در دسترس می باشد. در نسخه رایگان تعداد محدودی از تصاویر را قادر به فشرده سازی هستید ولی در نسخه پولی این افزونه علاوه بر تعداد بالای تصاویر برای فشرده سازی

امکانات بیشتری در دسترستان قرار می گیرد. همچنین در نسخه پولی می توانید فرمت عکس را به WebP  تغییر دهید.

(فرمت WebP  توسط گوگل معرفی شده است و به علت حجم پایین نسب به دیگر فرمت ها در حال گسترش می باشد.)

EWWW Image Optimizer

بهینه سازی تصاویر سایت وردپرس با افزونه image-optimizer

این افزونه نیز یک افزونه برتر در زمینه بهینه سازی سایت های وردپرسی می باشد.

این افزونه نیز به راحتی بدون افت کیفیت تصاویر می تواند، تصاویر آپلود شده شما را فشرده سازی نماید. همچنین با کمک این افزونه می توانید تصاویر قدیمی وبسایت خود را بهینه سازی نمایید.

این افزونه بر خلاف افزونه  smush wp محدودیت حجم برای فشرده سازی فایل های تصویری شما ندارد.  یکی از مشکلات این افزونه بهینه سازی تصاویر را برخلاف دیگر افزونه های در سرور شما انجام می دهد.

Optimole

بهینه سازی تصاویر سایت وردپرس با افزونه optimole

افزونه optimole یکی از بهترین افزونه های بهینه ساز تصاویر سایت های وردپرسی می باشد.

یکی از قابلیت های این افزونه علاوه بر فشرده سازی تصاویر، استفاده از حالت بارگذاری تنبل تصاویر می باشد. این افزونه برخلاف افزونه EWWW Image Optimizer فرایند بهینه سازی را بر روی سیسم ابری خود انجام داده و سرور شما را درگیر نمی کند.

یکی از مزایای این افزونه این است که درجه کیفیت تصاویر را شما تعیین می نمایید. اگر شما از نسخه رایگان این افزونه استفاده نمایید ارائه تصاویر بهینه شده تا 5000 بازدید در ماه دارای محدودیت بوده و بعد از این مقدار تمام تصاویر با حجم اصلی و بدون بهینه سازی به نمایش در می آید.

اگر از نسخه پولی این افزونه استفاده نماییم این مشکل برطرف خواهد شد.

  ShortPixel 

بهینه سازی تصاویر سایت وردپرس با افزونه

این افزونه نیز یکی دیگر از افزونه های برتر در زمینه فشرده سازی تصاویر وردپرس می باشد.

این افزونه نیز در دو نسخه پولی و رایگان عرضه شده است. در نسخه رایگان تنها به بهینه سازی تنها 100 تصویر بصورت ماهیانه اجازه داده می شود.

یکی از مزایای این پلاگین این است که با انتخاب گزینه WebP Images از تصاویر سایت شما را به فرمت  WebP تغییر می دهد.

ذکر این نکته هم لازم است که برای راه اندازی این افزونه نیاز به کلید API داشته که دریافت آن بدون هزینه می باشد و تنها با ثبت نام در سایت فوق در دسترستان قرار می گیرد.

   Compress JPEG & PNG images by TinyPNG

بهینه سازی تصاویر سایت وردپرس با افزونه Compress JPEG & PNG images by TinyPNG

یکی دیگر از افزونه های کاربردی در زمینه فشرده سازی تصاویر، افزونه  Compress JPEG & PNG images  by TinyPNG می باشد.

این افزونه در دو نسخه پولی و رایگان عرضه شده است. در نسخه رایگان تنها به می توانید 100 عکس را در ماه فشرده سازی نمایید.

این افزونه نیز به راحتی بدون افت کیفیت تصاویر می تواند، تصاویر آپلود شده شما را فشرده سازی نماید.

همچنین با کمک این افزونه می توانید تصاویر قدیمی وبسایت خود بصورت انبوه بهینه سازی نمایید.

    Imagify

بهینه سازی تصاویر سایت وردپرس با افزونه Imagify

این پلاگین نیز یکی از معروف ترین افزونه های بهینه ساز تصاویر وردپرسی می باشد.

از مزایای این افزونه می توان به تبدیل فرمت تصاویر به WebP  اشاره کرد. این افزونه توسط شرکت ارائه دهنده افزونه wp rocket عرضه شده است.

این افزونه در سه سطح normal، Aggressive، Ultra صورت می گیرد. این افزونه نیز در دو نسخه رایگان و پولی عرضه شده است. در نسخه رایگان تنها مجاز به بهینه سازی تصاویر با نهایت حجم 25mb می باشد. برای رفع این مشکل می توانید نسخه پولی این افزونه را تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *