نکات مهم برای خرید قالب و افزونه وردپرسی

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
خرید قالب و افزونه وردپرسی

نکات مهم در خرید قالب و افزونه وردپرسی

همانطور که در مقاله چرا باید سایتمان را با وردپرس راه اندازی کنیم، دلایل و اهمیت طراحی سایت با وردپرس را بیان نمودیم. بعد از اینکه تصمیم گرفتیم تا سایتمان را با وردپرس بالا بیاریم اکنون نوبت خرید قالب و افزونه، متناسب با نوع وبسایتمان می باشد. برای خرید قالب و افزونه های وردپرسی لازم است تا نکاتی را رعایت نماییم تا بتوانیم بهترین بهره و استفاده را ببریم. بهتر است در قدم اول سعی کنید زمان بیشتری را به بررسی و مقایسه و در نهایت خرید قالب و افزونه بپردازیم تا از مشکلاتی که احتمالا در آینده با آن مواجه می شویم، جلوگیری نمایید. انتخاب قالب مناسب برای وبسایتتان به شما این امکان را می دهد تا مخاطبان سایتتان راحتتر با شما ارتباط برقرار نمایند، زیرا باعث ماندپاری بیشتر مخاطب در وبسایت شما می شود. که بر روی سئو سایت شما نیز مسلماً تاثیرگذار خواهد بود.

در ابتدا بهتر است قبل از بیان نکات مهم خرید قالب یا افزونه با انواع قالب های وردپرسی آشنا شویم.

قالب های وردپرسی به چندین دسته تقسیم می شود.

قالب های فروشگاهی

قالب های شرکتی

قالب های خبری

قالب های شخصی

قالب های تک صفحه ای

قالب های آموزشی

ممکن است قالب ها بصورت رایگان یا پولی در اختیارتان قرار بگیرد. شما متناسب با نیازتان باید یکی از این قالب ها را برای راه اندازی وبسایتتان انتخاب نمایید. بطور مثال اگر نیاز به فروش محصولات خود از طریق درگاه پرداخت می باشید باید از قالب های فروشگاهی استفاده نمایید.

در ادامه به بیان مهم ترین عواملی که باید در خرید قالب و افزونه وردپرسی در نظر داشته باشیم می پردازیم.

یکی از اشتباهات رایجی که در بین اکثر صاحبان کسب و کار وجود دارد گفتن این جمله است:

<< فعلا سایتم را با یک قالب بالا بیارم و بعداً سر فرصت با قالب بهتری جایگزین می کنم>>

همانطور که در بالا اشاره شد انتخاب قالب بسیار مهم می باشد. بهتر است زمان بیشتری را برای انتخاب و خریداری قالب و افزونه بپردازیم و با صرف هزینه بیشتر قالب مناسبی که دارای کدنویسی قوی و یا امکانات بیشتری داشته باشد را خریداری نماییم. از آنجاییکه هزاران قالب و افزونه برای انواع سایت های وردپرسی وجود دارد، ممکن است در انتخاب قالب یا افزونه مناسب برای وبسایتتان دچار سردرگمی شوید. پس بهتر است فقط به ظاهر توجه نکنید و موارد متعددی را در انتخاب قالب و افزونه در نظر بگیرید.

خرید قالب و افزونه وردپرسی

۱- خریداری قالب یا افزونه از سایت های معتبر

امروزه شرکت های مختلفی در حوزه فروش قالب های وردپرسی فعالیت می کنند.  قالب های وردپرسی از رنج قیمتی ۳۰-۴۰ هزار تومان تا چندین میلیون متغییر است. معیارهای مختلفی برای معتبر بودن یک وبسایت برای خرید قالب و افزونه مطرح می باشد. ولی از مهم ترین عواملی که باعث شد تا مارکت های زیر را معرفی نماییم پشتیبانی، اعتبار، پاسخگویی آنها بود.

ژاکت

راست چین

نوین وردپرس

اما در خصوص انتخاب قالب باید به نکات دیگری هم توجه داشت.

۲- انتخاب قالب مناسب با توجه به نیارتان

کاملا واضح است که اگر هدف شما راه اندازی یک وبسایت فروشگاهی می باشد؛ نباید از قالب های شرکتی یا خبری استفاده نمایید. زیرا ممکن است افزونه ووکامرس که لازمه راه اندازی یک وبسایت فروشگاهی می باشد بر روی قالب های خبری به درستی با قالب یکپارچه نشود.

پس در نظر داشته باشید که برای انتخاب قالب، همیشه متناسب با نیازتان به تهیه و خریداری قالب بپردازید، چون علاوه بر براورده سازی نیازتان ممکن است دارای افزونه های اختصاصی باشد که خدمات بیشتری را به شما ارائه می نماید.

۳- انتخاب قالب واکنشگرا یا Responsive

در هنگام خرید قالب های وردپرسی حتما به Responsive بودن یک وبسایت توجه داشته باشید.  با پیشرفت دنیای تکنولوژی حجم بالایی از ترافیک وبسایت ها از طریق تلفن همراه یا تبلت است. پس یک وبسایت باید بتواند با اندازه صفحات کوچک نیز تطبیق داشته باشد.

قالب های ریسپانسیو این امکان را به شما می دهند که بتوانید وبسایت خود را با اندازه های مختلف مرورگر تطبیق دهید. ریسپانسیو بودن یک وبسایت بر روی سئوی سایت نیز تاثیرگذار خواهد بود. با توجه به توضیحات فوق متوجه شدیم دیگر کسی یک قالب غیر رسپانسیو را نمی پسندد، پس حتما ریسپانسیو بودن را هنگام خرید قالب در نظر داشته باشید.

خرید قالب و افزونه وردپرسی

۴- سبک بودن و سرعت قالب های وردپرسی

هرچند استفاده از تم هایی با انیمیشن های جذاب و پیچیده، رنگ های متنوع به نظرتان جذاب به نظر برسد اما سرعت بارگذاری این نوع سایت ها با توجه به کدهایی که برای پیاده سازی آنها صورت گرفته است پایین تر از سایت هایی می باشد که از قالب های ساده استفاده شده است. پس این نکته را در نظر داشته باشید اگر از قالب های کند ولی زیبا استفاده می نمایید در واقع پولتان را دور انداخته اید. یکی دیگر از معیارهای سئوی سایت سرعت بارگذاری وبسایت ها می باشد. زیرا مخاطبان حداکثر ۳ تا ۵ ثانیه برای بارگذاری یا بالا آمدن سایت شما صبر می کنند و پس از این مدت سایت شما را ترک می کنند. باید توجه داشت که برخی از فروشندگان بر روی نسخه پیش نمایش قالب های خود یک سری کارها را انجام می دهند که سریعتر به نظر برسد.

۵-خدمات پشتیبانی ارائه شده توسط طراح یا توسعه دهنده قالب

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب قالب های وردپرسی اهمیت دارد، پشتیبانی قالب توسط توسعه دهنده آن می باشد. یکی از مشکلاتی که اکثر قالب های رایگان با آن مواجه هستند، عدم پشتیبانی آن می باشد و همین امر باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای شما می شود. چون اگر پشتیبانی برای یک قالب ارائه نشود، شما مجبورید با صرف هزینه زیاد یک برنامه نویس را استخدام نمایید تا اشکلات سایتتان را برطرف نمایید.

۶- پشتیبانی از افزونه های موردنیاز

شما برای بهبود عملکرد وبسایتتان نیاز به استفاده از افزونه های وردپرسی می باشید. یکی دیگر از عواملی که باعث تفاوت در انتخاب قالب های وردپرسی می باشد، پشتیبانی از از افزونه های وردپرسی است. قبل از خرید قالب های وردپرسی باید بررسی کنید که افزونه های مورد نیازتان بر روی قالب موردنظر کار می کند یا خیر. اگر افزونه خاصی که برای طراحی وبسایتتان لازم دارید و نمی دانید که با قالبتان سازگار است حتماً از پشتیبان یا توسعه دهنده قالب موردنظر بپرسید.

خرید قالب و افزونه وردپرسی

۷-سازگاری با چند زبانه کردن سایت

اکثر قالب های موجود در بازار به زبان انگلیسی است. اما از آنجاییکه برای اکثر کاربران استفاده از قالب های انگلیسی مشکل می باشد؛ لذا از قالب هایی که بصورت فارسی ارائه شده است توصیه می شود. همچنین اگر کسب و کار شما بین المللی می باشد بهتر از افزونه های چندزبانه استفاده نمایید. پس باید قالبی را انتخاب نمایید که از این افزونه ها پشتیبانی نمایید.

۸- انتخاب قالب های وردپرسی سئو شده برای موتورهای جستجوگر

یکی از عوامل مهم در انتخاب قالب های وردپرسی، بهینه بودن قالب برای موتورهای جستجوگر است. اگر از قالبی استفاده نمایید که کدهای HTML یا Css بهینه نشده استفاده نمایید، بر روی سئو سایتتان اثر منفی می گذارد. بررسی اینکه قالب موردنظر برای موتورهای جستجوگر بهینه شده است یا خیر برای کاربران مبتدی کار راحتی نیست.

۹- به روزرسانی مداوم قالب های وردپرسی

اکثر قالب های وردپرسی که بصورت رایگان ارائه می شود، تنها یکبار طراحی و کدنویسی شده است ولی دیگر به روزرسانی نمی شوند در نتیجه در صورت وجود باگ به دلیل عدم به روزرسانی خطاهای موجود در قالب برطرف نخواهد شد. به روزرسانی قالب نه تنها باعث بهبود ویژگی ها و امنیت وبسایتتان می شود بلکه باعث می شود که وبساییتان از مشکلات احتمالی در امان باشد. یک قالب خوب معمولا اطلاعاتی از تاریخ آخرین به روز رسانی به همراه آخرین تغییرات را به شما ارائه می دهد. اگر با قالبی برخورد کردید که در طول یکسال گذشته به رورسانی نشده است باید در خرید آن دقت بیشتری کرد چون ممکن است امنیت وبسایتتان پایین باشد.

به روزرسانی قالب

در ادامه به معرفی چند راهکار برای انتخاب و خرید قالب و افزونه وردپرسی می پردازیم تا بتوانید با استفاده از این راهکارها تا حدودی از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.

– انتخاب قالب متناسب با نوع وبسایتی که قرار است راه اندازی نمایید.

– بررسی توضیحات قالب تا با تمام ویژگی های قالب نظیر نوع صفحه ساز یا امکانات قالب آشنا شوید.

– تعداد فروش قالب؛ که یک پارامتر مهم در پشتیبانی و یا به روزرسانی های بعدی توسط توسعه دهنده می باشد.

– مشاهده دیدگاه های مرتبط با قالب موردنظر تا با نظرات خریداران قالب آشنا شوید و از مشکلات احتمالی آن قالب با خبر شوید.

– توسعه دهنده قالب؛ یکی دیگر از عوامل موثر در خرید قالب و افزونه وردپرسی، بررسی توسعه دهنده آن قالب می باشد که باید به نکات زیر توجه داشت.

۱- میزان فروش محصولات توسعه دهنده

۲- تعداد محصولات توسعه دهنده

۳- مدت زمان فعالیت توسعه دهنده

در این مقاله به بیان مهم ترین نکاتی که در خرید قالب و افزونه های وردپرسی که باید رعایت نماییم، پرداختیم و در انتها چندین راهکار را برای خرید مطلوب تر بیان کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.