چطور رتبه یک گوگل شویم؟

شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
شکل
چطور رتبه یک گوگل شویم؟

چطور رتبه یک گوگل شویم؟

یکی از عواملی که باعث دیده شدن کسب و کار شما در دنیای دیجیتال می شود، کسب رتبه یک گوگل یا بالا آمدن سایت شما در صفحه اول گوگل می باشد. کسب رتبه های برتر در صفحات گوگل موجب بالا رفتن ترافیک ورودی سایت شما در نتیجه باعث افزایش مخاطبان یا مشتریان وبسایت شما می شود. در نهایت دستیابی به رتبه های برتر گوگل به رونق کسب و کار شما یا افزایش فروش شما کمک می کند. در این مقاله بطور کامل با بررسی پارامترهای مهم از نظر گوگل برای رسیدن به رتبه های برتر پرداختیم تا بتوانیم رتبه یک گوگل شویم.

 قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و از آن مهم تر رسیدن به رتبه اول گوگل یکی از دشوارترین و چالش انگیزترین کارها برای کسب و کارها به شمار می آید. متخصصان سئو با چینش استراتژی های خاص و با انجام روش ها و تکنیک هایی باعث می شود تا وبسایت شما زودتر در گوگل دیده شود. باید این را در نظر داشته باشید که باید با استفاده از تکنیک های سئو به بهترین روش به صفحات اول گوگل برسید و از روش هایی که باعث آسیب به وبسایتان می شود یا به اصلاح سایتتان دچار پنالتی نشود. 

 تکنیک هایی برای رسیدن به رتبه یک گوگل

باید این نکته را در نظر داشت که رتبه اول گوگل با صفحه اول گوگل تفاوت زیادی دارد. طبق آمار ۸۰ درصد افراد هنگامی که در گوگل به دنبال مطلب یا سوال خود می گردند، نهایتا به سه سایت اول گوگل رجوع می کنند. با بیان این مطلب به اهمیت موضوع رسیدن به رتبه یک گوگل پی می بریم. همانطور که می دانید صفحه اول گوگل تنها ده لینک را نمایش می دهد. رسیدن به صفحه اول گوگل یکی از اهداف هر کسب و کاری است که دارای وبسایت می باشد. از این رو اکثر کسب و کارها با استخدام متخصصان و کارشناسان سئو سعی می کنند تا با استفاده از تکنیک ها و مراحل سئو بصورت اصولی به صفحه اول گوگل و در نهایت به رتبه اول گوگل برسند.

برای آنکه بدانیم چطور به رتبه اول گوگل برسیم باید در نظر داشته باشیم که سایت شما براساس موتورهای جستجوی گوگل بهینه شود. گوگل هرسال به معرفی الگوریتم هایی در جهت کمک به شما برای رسیدن به این رتبه ها در کوتاه ترین زمان اقدام می نماید.

در ادامه مقاله (چطور رتبه یک گوگل شویم) به معرفی تکنیک ها و عواملی که به شما کمک می کند تا به سوی لینک یک گوگل جهش کنید می پردازیم.

چطور رتبه یک گوگل شویم؟

۱- استفاده از کلمات طولانی

رقابت در کلمات کلیدی کوتاه بسیار بالا است و شما به راحتی نمی توانید با استفاده از آنها به رتبه های بالا برسید. با توجه به بررسی های صورت گرفته استفاده از کلمات کلیدی طولانی بخش قابل ملاحظه ای از جستجوهای گوگل را بخود اختصاص داده است. دلیل استفاده از کلمات کلیدی طولانی برای رتبه گرفتن سایتتان ساده تر است. بطور مثال شما اگر نمی توانید در کلمه کلیدی گوشی سامسونگ رقابت کنید بهتر است از کلمات کلیدی طولانی مرتبط با آن نظیر (خرید گوشی سامسونگ مدل گلکسی ۸) استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی طولانی برای سایت های فروشگاهی به مراتب تاثیرگذارتر از سایت های دیگر می باشد، چرا که اکثر خریداران از این کلمات برای رسیدن به محصول موردنظر خود استفاده می کنند. براساس تحقیقاتی که شرکت آمازون بر روی وبسایت خود انجام داده است، حدود ۶۰ درصد خریدهای اینترنتی صورت گرفته از طریق سایت امازون مرتبط با کلمات کلیدی طولانی می باشد.  

۲- تحلیل رقبا

آنچه که باعث کمک به شما برای رسیدن به رتبه یک گوگل می شود، تحلیل وبسایت رقبا می باشد. با تحلیل رقبای خود می توانید علت موفقیت آنها را پیدا کنید و از آنها درس ها و نکته های زیادی را فرا بگیرید و در نهایت مسیر رسیدن به رتبه های برتر گوگل را برای خود هموار کنید. بررسی کلمات کلیدی استفاده شده در وبسایت آنها، بازه انتشار مطالب، تعداد صفحات سایت، ترافیک سایت و… را می توانید تحلیل نمایید.

۳- محتوانویسی

یکی از موضوعاتی که باعث رشد وبسایت شما در صفحات گوگل می شود، محتوانویسی یا تولید مقاله می باشد. شما تا اندازه ای می توانید از کلمات کلیدی در صفحات وبسایت خود استفاده کنید و بیشتر از آن باعث حساس شدن موتورهای جستجو نسبت به سایت شما شده و حتی منجر به جریمه شدن سایت شما می شود. با توجه به توضیحات بالا، بهترین استراتژی برای استفاده از کلمات کلیدی، محتوانویسی یا تولید مقاله هم راستا با کلمات کلیدی خود می باشد. هرچه محتوای سئو شده بیشتری در وبسایت شما وجود داشته باشد، رتبه سایت شما افزایش پیدا می کند. داشتن مقالات زیاد در وبسایت شما باعث افزایش ترافیک ورودی به سایت شما می شود. بهترین تکنیک برای دیده شدن در صفحات گوگل داشتن تقویم محتوایی و چینش استراتژی برای تولید محتوای خاص نسبت به رقبا می باشد. بهتر است در ماه حداقل بین ۱۵ تا ۲۰ مقاله را در سایت خود منتشر کنید، همچنین قبل از شروع نوشتن مقاله یا تولید محتوا به بررسی کلمات کلیدی مورد نظر پرداخته و آن را با رقبای اصلی خود مقایسه کنید. در این صورت شما به استفاده از این تکنیک شاهد رشد انفجاری سایت خود خواهید بود.

بطور معمول موتور جستجوی گوگل برای مقالاتی که بیشتر از ۱۰۰۰ کلمه باشد اعتبار بیشتری در نظر می گیرد. پس بهتر است اگر در وبسایت خود مقالاتی با تعداد کمتر از این مقدار تولید کرده اید، سریعا مطالبی با توجه

به نکات بالا به آن اضافه کنید.

چند ویژگی مهم در محتوا نویسی:

 • استفاده از کلمات کلیدی
 • استفاده از عناوین مناسب و ترغیب کننده
 • به روز بودن محتوا
 • استفاده از تصاویر، ویدیو، پادکست
 • استفاده از تگ های H6  تا H1
محتوانویسی

۴- بهینه سازی سرعت سایت:

همانطور که در مقاله افزایش سرعت سایت های وردپرسی اشاره شد یکی از معیارهای مهم برای گوگل، داشتن سرعت مناسب صفحات وبسایت شما است. بطور میانگین بهترین زمان باری بارگذاری وبسایت شما زیر ۵ ثانیه می باشد، در صورتی که زمان بارگذاری بیشتر از این زمان باشد کاربر از سایت شما خارج خواهد شد. همچنین پایین بودن سرعت وبسایت شما باعث افت رتبه در موتور جستجوی گوگل می شود. برای بررسی بهینه بودن سرعت وبسایت خود می توانید از دو سایت gtmetrix یا PageSpeed Insights  استفاده نمایید. با بهره گیری از این دوسایت علاوه بر اینکه علت کاهش سرعت سایت خود را متوجه می شوید با پیشنهاداتی که این دو سایت به شما می دهند، می توانید در جهت رفع آنها اقدام نمایید. عواملی نظیر استفاده از هاست قدرتمند، کاهش حجم تصاویر، فشرده سازی فایل های css , js، استفاده از قالب بهینه و… تاثیر به سزایی در سرعت بارگذاری شما دارد.

۵- ایجاد لینک های داخلی و بک لینک

یکی از عواملی که باعث دادن اعتبار بخشیدن به سایت شما می شود، ایجاد بک لینک یا لینک های داخلی می باشد. هرچه تعداد بک لینک های باکیفیت یک وبسایت بیشتر باشد، سایت شما رتبه بهتری را کسب خواهد کرد. در واقع بک لینک ها باعث افزایش اعتبار وبسایت شما می شود. نکته ای که در لینک سازی داخلی باید در نظر داشته باشید این است که در صفحاتی که قصد دارید تا رتبه بگیرد، تنها از لینک هایی استفاده کنید که مرتبط با صفحه موردنظر باشد.

۶- استفاده از تبلیغات گوگل

استفاده از تبلیغات گوگل (AdWords ) یکی دیگر از راههای افزایش ترافیک ورودی به سایت شما می شود. هرچند استفاده از تبلیغات گوگل هزینه بر می باشد اما باعث شده تا سایت شما بیشتر دیده شود. در نظر داشته باشید که استفاده از تبلیغات گوگل مانند تکنیک های دیگر سئو نیازمند دانش فنی می باشد که در صورت استفاده نامناسب علاوه بر اینکه سبب هدر رفت هزینه شما می شود، باعث شده تا نتیجه استفاده از این سرویس تاثیر مناسبی نداشته باشد.

تبلیغات گوگل

اگر بخواهیم عوامل موثر در رسیدن به رتبه یک گوگل را بصورت خلاصه کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از متا تگ عنوان و توضیحات
 • استفاده از تگ های H6 تا H1
 • استفاده از Alt برای تصاویر
 • انتشار محتوا بصورت مستمر و پیوسته
 • استفاده صحیح از کلمات کلیدی
 • بالابودن سرعت سایت
 • استفاده از نقشه سایت یا sitemap
 • ایجاد شبکه ای باکفیت و صحیح از بک لینک و لینک های داخلی
 • استفاده از بهترین استراتژی های سئو تکنیکال، on-page، off-page

جمع بندی:

رسیدن به رتبه اول گوگل، آرزوی هر کسب و کاری است. همانطور که در بالا اشاره شد تفاوت زیادی بین رسیدن به رتبه اول گوگل و رسیدن به صفحه اول گوگل است. هرچند رسیدن به رتبه های برتر گوگل، با توجه به کلمه کلیدی شما سخت است ولی امری محال نیست کافی است تا با اصول و تکنیک های سئو آشنا شوید و از آنها به درستی استفاده نمایید. مهم ترین فاکتوری که به شما کمک می کند تا به رتبه اول گوگل برسید استفاده از کلمات کلیدی مناسب و محتوای باکیفیت می باشد. در این مقاله سعی کردیم تا با بیان نکات و تکنیک هایی شما را راهنمایی کنیم که چطور به رتبه گوگل برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *